Aktualności

2016.09.25

Powstały nowe place zabaw.

Najmłodsi mieszkańcy Radomia mają do dyspozycji kolejne miejsca, w których mogą bezpiecznie i przyjemnie spędzać wolny czas. W sąsiedztwie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Wyścigowej powstała strefa aktywności ruchowej i wypoczynku, a na Potkanowie, przy ulicy Odlewniczej nowy plac zabaw. Obie inwestycje zostały zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego.

Przy ulicy Wyścigowej, tak jak wymarzyli sobie sami mieszkańcy, powstało miejsce do zabaw z miękką, poliuretanową nawierzchnią. Wkomponowane są w nią wielkoformatowe plansze do rónego typu gier. Z kolei na Potkanowie najmłodsi mogą korzystać z wielu nowych urządzeń zamontowanych na placu zabaw. - Oba miejsca to znakomite przykłady aktywności mieszkańców, którzy potrafili zadbać o swoje najbliższe otoczenie. Gratuluję wygranej w budżecie obywatelskim i jestem przekonany, że powstałe place będą dobrze służyły lokalnej społeczności. Chociaż nie są to wielkie projekty, to sądzę, że znacząco wpłyną na jakość życia w obu dzielnicach - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na Potkanowie aktywność mieszkańców nie zakończyła się na wygranym projekcie w budżecie obywatelskim. Pozyskali oni także ponad 4 tysiące złotych z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na projekt "Plenerowa Podkowa". - Zależało nam na tym, by w naszej dzielnicy, oprócz placu zabaw dla dzieci pojawiło się także miejsce spotkań dla całych rodzin. Dlatego postanowiliśmy zgłosić nasz projekt do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i dziś możemy się cieszyć efektami - mówi autorka projektów Anna Spławiec. W ramach projektu mieszkańcy zagospodarowali teren sąsiadujący z placem zabaw. Powstało m.in. miejsce na grilla, zostały ustawione ławki i stoły i pojawiły się nowe nasadzenia. - Tu mamy piękny przykład tego, jak budżet obywatelski wyzwolił w mieszkańcach dużą aktywność. Wygrywając plac zabaw dla dzieci poszli za ciosem i zdobyli też pieniądze na dodatkowe przedsięwzięcie. Bardzo się cieszymy, bo taka jest też rola budżetu obywatelskiego, by pobudzać do działania i wzmacniać poczucie odpowiedzialności za swoje najbliższe otoczenie – mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Inwestycje zrealizowane przy ul. Wyścigowej i Odlewniczej pochłonęły z budżetu obywatelskiego łącznie nieco ponad 240 tysięcy złotych.

źródło: radom.pl