Aktualności

2016.09.25

LGD RAZEM DLA RADOMKI PROMUJE MAZOWSZE NA TARGACH W POZNANIU

Na Targach Smaki Regionów w Poznaniu, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego pełni rolę gospodarza stoiska wystawienniczego pod nazwą „Mazowsze pachnące papryką”. 

Trwające od soboty 24 września do wtorku bm. Targi Smaki Regionów są świętem miłośników tradycyjnej, polskiej żywności przyrządzanej według dawnych receptur. Wydarzenie , które odbywa się w połączeniu z Targami Polagra Food oraz Polagra Gastro w Poznaniu, z sukcesem realizuje założenie promowania naturalnej, certyfikowanej żywności tradycyjnej. Odwiedzająca targi publiczność spotyka się na nich z bogactwem smaków i zapachów rodem z babcinej kuchni, także ze smakiem chleba na zakwasie, domowego smalcu, słodyczy nie mających nic wspólnego z nienaturalnie kolorowymi jaskrawymi produktami wabiącymi przy kasach hipermarketów. 

Targi SMAKI REGIONÓW organizowane corocznie wspólnie ze Związkiem Województw Rzeczypospolitej Polskiej są miejscem, gdzie kupcy, restauratorzy lub osoby odpowiedzialne za zaopatrzenie w placówkach handlowych, znajdują dla swoich sklepów i restauracji prawdziwe kulinarne rarytasy.
Stoisko obsługiwane przez LGD ,,Razem dl Radomki” promuje „Paprykę Przytycką”, jednen z najbardziej rozpoznawalnych produktów rolniczych Mazowsza. Promuje też rolników, producentów papryki, wytwórców produktów tradycyjnych, regionalnych, lokalnych z Południowego Mazowsza, a także propaguje ideę zdrowej żywności poprzez prezentację pokazu kulinarnego i degustację potraw tego zdrowego i smacznego warzywa. Udział w Targach stanowił też okazję do wypromowania najlepszych produktów i producentów, prezentujących swoje wytwory na największych targach branży rolniczej w Polsce. 
Na stoisku przygotowanym wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, Mazowieckim, Krajową Siecią Obszarów Wiejskich oraz gminami z terenu LGD „Razem dla Radomki” – serwowane są potrawy przygotowane z papryki przez Stowarzyszenie „Wrzosowisko” z Wrzosu. Nie zabraknie pokazu kulinarnego, oraz produktów regionalnych od „naszych” producentów - miodów pszczelich z Pasieki Murawscy, pieczywa z Piekarni Wacyn, jabłek i naturalnie mętnych soków „Smaczek z Doliny Radomki” przygotowanych przez Gospodarstwo Sadownicze Państwa Bankiewicz z Komorowa, przetworów owocowych i warzywnych z firmy Krokus z Pająkowa, papryki przytyckiej z Gospodarstwa Zdzisława Janowskiego oraz wyróżnionych czterokrotnie wpisem na Listy Produktów Tradycyjnych – wyrobów wędliniarskich z Gospodarstwa Rolnego Państwa Pysiak ze Zdziechowa. 
W niedzielę 25 września do wspólnej zabawy zaprosi gości stoiska ,,Mazowsze pachnące papryką’ zespół ludowy „Wieniawa” prezentujący piękno folkloru regionu.

Źródło: Stowarzyszenie LGD ,,Razem dla Radomki”