Aktualności

2016.09.07

Rozpocznij wymarzone studia

Chcesz poznać tajniki projektowania, zaistnieć w świecie mody, poczuć wspaniałą atmosferę studiowania na kierunku Wzornictwo UTH Radom ...Nie czekaj zgłoś się już dziś, rekrutacja jeszcze trwa!!! 


Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów są gwarantem wymarzonej pracy!!!

Wszelkie informacje na temat rekrutacji znajdują się na stronie:

 

http://rekrutacja.uniwersytetradom.pl/

 

Kierunek WZORNICTWO jest kierunkiem o charakterze artystycznym, trwa 7 semestrów i kończy się uzyskaniem tytułu licencjata.

WZORNICTWO łączący w sobie wiedzę z różnych dziedzin naukowych, w tym: plastycznych, humanistycznych, medycznych oraz technicznych. Kształcenie na tym kierunku realizowane jest na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia w zakresach:

  • projektowanie obuwia,
  • projektowanie odzieży.

Zajęcia dydaktyczne na tym kierunku prowadzone są przez wybitnych specjalistów z kraju i zagranicy.
W trakcie nauki studenci biorą udział w:

  • warsztatach projektowania obuwia i odzieży, organizowanych przy współpracy z zakładami produkcyjnymi,
  • plenerach artystycznych,
  • konkursach krajowych (Łódź, Poznań) i zagranicznych (Madryt, Moskwa) dla młodych projektantów

Studenci mają możliwość rozwijania swoich talentów, uczestnicząc w pracach studenckich kół naukowych. Często prezentują wykonane projekty oraz kolekcje obuwia i odzieży podczas konferencji naukowych, targów i imprez artystycznych (m.in. w formie corocznych gali prac dyplomowych).

W ostatnich latach nasi studenci otrzymali wiele medali i wyróżnień na Międzynarodowych Targach Obuwia, Skóry i Wyrobów Skórzanych w Poznaniu, stając do rywalizacji z zawodowymi projektantami.

Absolwenci kierunku Wzornictwo są bardzo dobrze przygotowani do podjęcia pracy na stanowisku projektanta odzieży lub obuwia, a także do prowadzenia własnej działalności artystyczno-projektowej. Mogą pracować również jako nauczyciele zawodu, w placówkach naukowo-branżowych.

O atrakcyjności tego kierunku świadczy duża ilość ofert pracy składanych corocznie naszym absolwentom.

źródło:www.rekrutacja.uniwersytetradom.pl