Aktualności

2016.09.06

WAKACJI JEST NAM ŻAL …. ZAKOŃCZENIE WAKACJI W BIBLIOTECE W IŁŻY

 Mnóstwo balonów, pyszne lody i ciasteczka, dyplomy, nagrody, prezentacja powstałych prac , wspólne śpiewanie, recytacja wierszy i głośne czytanie – tak wyglądało zakończenie wakacji w iłżeckim Oddziale dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży.

Na finał wakacji w iłżeckiej bibliotece przybyły dzieci wraz z rodzicami, babciami, dziadkami. W czasie wakacji biblioteka przygotowała i przeprowadziła cykl zajęć pod nazwą „Wakacje w bibliotece”. Dzięki zaproponowanemu programowi zajęć, dzieci mogły wypełnić swój wolny czas twórczą, a przy tym przyjemną i wesołą zabawą z książką i czytaniem w roli głównej. Spotkań odbyło się 20 /w każdy wakacyjny wtorek  i czwartek – 2 spotkania w czerwcu, 9 w lipcu i 9 w sierpniu/. Jak przystało na finał najaktywniejsi zostali nagrodzeni. Rekordzistki Ania i Ewa Strzębała, zebrały odpowiednio 145 i 150 punktów za poszczególne działania i zadania. Wręczono również dyplomy i nagrody za konkurs na „Najaktywniejszego czytelnika wakacji” Oddziału dla Dzieci. Przyznano 30 nagród i wyróżnień. Uhonorowano ogółem 60 dzieci. Nagrody i dyplomy wręczała Agnieszka Kaczmarzyk iłżecka radna oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Iłży - Józef Skrobisz. Po wręczaniu nagród zaproszeni goście mieli za zadanie przeczytać „trzeszczące wierszyki”. Odczyt wszystkim się bardzo spodobał. Potem chętne dzieci, które przygotowały się do recytacji i śpiewu zaprezentowały się zgromadzonej publiczności. O tym, że zajęcia w bibliotece mogą być udane, świadczą uśmiechnięte buzie i aktywność naszych najmłodszych czytelników.

Oddział dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej dziękuje wszystkim dzieciom za udział w wakacyjnych zajęciach oraz za miło spędzony czas.