Aktualności

2016.08.22

IV Narodowy Dzień Sportu już tej jesieni!

 

Ruszają przygotowania do kolejnej, już IV edycji ogólnopolskiego Narodowego Dnia Sportu. Tegoroczne wydanie zaplanowane jest na 1 października 2016 roku. Do projektu fundacji Zwalcz Nudę dołączył również Radom!

- Do udziału w Narodowym Dniu Sportu zapraszamy wszystkich: młodszych
i starszych, aktywnych i nie, zaawansowanych i początkujących! Jeżeli rozpoczynacie przygodę ze sportem - pomożemy wam znaleźć odpowiednią dyscyplinę. Jeżeli uprawiacie już sport rekreacyjnie i jesteście aktywni - podpowiemy jak poprawiać wyniki i rozwijać umiejętności, jak zachować bezpieczeństwo i jak prawidłowo się odżywiać
- opowiada Krystyna Radkowska, prezeska Fundacji Zwalcz Nudę, organizator wydarzenia.

W ramach tegorocznego Narodowego Dnia Sportu planowane zapewnienie uczestnikom możliwości podjęcia kilkuset aktywności, takich jak: treningi siłowe, treningi sprawnościowe i wytrzymałościowe, biegi, fitness, crossfit, joga, piłka nożna, pilates, capoeira, pływanie, wspinaczka skałkowa, slackline - i wiele innych. W ofercie  IV Narodowego Dnia Sportu znajdą się też informacje i porady na temat zdrowego odżywiania i zrównoważonej diety oraz produktów ekologicznych.

Organizator imprezy, Fundacja Zwalcz Nudę, jest w toku wciągania we współpracę dziesiątek związków, klubów sportowych i trenerów rozsianych na terenie całego kraju - oraz polonijnych klubów sportowych
z siedzibami zagranicą. - Dzięki temu, możemy śmiało powiedzieć, że Narodowy Dzień Sportu ma szansę zachęcić do wzmożonej aktywności fizycznej dokładnie wszystkich Polaków! - mówią organizatorzy. - Przyłączcie się do nas - a wspólnie pokażemy, że duch sportowego współzawodnictwa i samodoskonalenia jest jedną z naszych narodowych cech.

Bezpłatne i ogólnodostępne wydarzenia sportowe dziać będą sie również w Radomiu i innych miastach w województwie mazowieckim.

 

Wkrótce zostaną podane szczegóły wydarzeń oraz kolejni Partnerzy - wszystkie informacje znajdują się na www.narodowydziensportu.pl oraz www.facebook.pl/NarodowyDzienSportu.

 

 

Koordynator projektu:

Sylwia Kowalska

sylwia@zwalcznude.pl

Prezes Fundacji Zwalcz Nudę:

Krystyna Radkowska  

krystynaradkowska@zwalcznude.pl, tel. 501 104 087