Aktualności

2016.08.09

KS Zamłynie Z.A. Kombud S.A Radom znów w Lidze Okręgowej

 

Klub Sportowy Zamłynie Z.A. Kombud S.A. Radom, od chwili założenia działający pod przywództwem prezesa Zygmunta Pluty, po pięciu latach powrócił do Ligi Okręgowej. Wymagało to ciężkiej zespołowej pracy.

Decydujący, ostatni mecz z Centrum Radom, wystarczyło tylko zremisować, ale łatwiej powiedzieć niż to osiągnąć przy tak świetnym przeciwniku. Od pierwszej do ostatniej minuty rozgrywka budziła emocje, niczym ostatni mecz polskiej ekipy na Euro 2016. Ostateczny wynik meczu, opłacony solidną dawką potu i nerwów kibiców (0:0) zadecydował o wejściu do „Okręgówki”.

W Klubie panuje przyjazna, rodzinna atmosfera. Nic też dziwnego, że członkowie zarządu spotkali się w Milejowicach z aktorami sukcesu „Zamłynia”. Serdeczne wyrazy podziękowania skierowali do nich zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej - Sławomir Pietrzyk, prezes i Artur Piechowicz – wiceprezes Związku i prezes KS Broń Radom. Nie mogło zabraknąć na tym spotkaniu przedstawicieli sponsorów klubu, wśród których byli dyrektor Emilia Szczygielska, Maksymilian Szczygielski – przedstawiciele Z.A. Kombud S.A., Małgorzata Stachowicz – dyrektor radomskiego oddziału Banku Zachodniego WBK, Piotr Skoczylas Prezes SM „Ustronie”, Ewa Brzezińska – radna powiatu radomskiego, która wraz z bratem, Andrzejem Karczewskim (właściciele piekarni „Wacyn”) od lat wspierają działanie Klubu, członek zarządu Andrzej Pluta, Andrzej Stefański – wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej, Ewa Delega – sekretarz, Bożena Kotala – główna księgowa, oraz małżonka prezesa Klubu, która, jak twierdzi prezes Pluta, jest faktycznym inicjatorem założenia Klubu.

Zwycięstwo „Zamłynia” spotkało się również z uznaniem władz ROZNP. Wielu członków klubu otrzymało złote, srebrne i brązowe odznaki Związku. Z rąk prezesa ROZNP Sławomira Pietrzyka i wiceprezesa Artura Piechowicza odznaki otrzymali: Złotą Odznakę - Jerzy Brzozowski, Robert Rogala i Maksymilian Szczygielski; Srebrną Odznakę – Izabela Godzińska, Tomasz Kołodziejczyk, Bożena Kotala i Marcin Trojanowski; Brązową Odznakę – Krzysztof Banaszkiewicz, Paweł Chudziński, Jacek Kępczyński, Tomasz Kiliański, Łukasz Lawrecki, Marcin Mazur, Bartosz Nosowski, Piotr Skoczylas i Tomasz Turczyk.

Specjalny, okolicznościowy Medal 40-lecia RZOPN otrzymali Zygmunt i Andrzej Pluta.

- Jest to dla mnie wielki zaszczyt – powiedział trener Robert Rogala - że mogłem prowadzić tę drużynę. Myślę, że należą się im największe brawa. Wszyscy ciężko pracowali, żeby wydostać klub z A klasy. Mam nadzieję, że tak jak do tej pory, będziecie nam państwo pomagali realizować naszą pasję, a my odwdzięczymy się tym, że będziecie z nas dumni

- Tych podziękowań jest sporo, ale wszystkim się one należą – powiedział Sławomir Pietrzyk. - Bez wspólnej pracy nie byłoby tego sukcesu, ale nie należy przysypiać. Należy pracować na kolejny sukces, bo nie ukrywam, że Liga Okręgowa to dosyć mocna liga. Są w niej zespoły, które rzeczywiście są na dobrym poziomie, jeszcze się wzmacniają i na pewno nie będzie łatwo grać o tą górną część tabeli. Myślę, że z takim potencjałem, z takim trenerem jak Robert Rogala, z takim wiceprezesem jak Piotr Pluta, z pewnością wiele da się osiągnąć.

Jacek Lombarski

 

Zakłady Automatyki KOMBUD S.A. to rodzima firma od 1991 roku ukierunkowana na zaspokojenie potrzeb sektora kolejowego, oferując wyroby i systemy sterowania ruchem, oparte o innowacyjne rozwiązania tworzone przez zespół polskich inżynierów.

Główne obszary działalności Spółki to:

- Produkcja systemów i urządzeń – produkcja własnych wyrobów i systemów,

- Usługi budowlano-montażowe - wykonawstwo usług w branży srk, energetyki NN oraz telekomunikacji,

- Projektowanie – opracowanie projektów budowlanych, wykonawczych i powykonawczych,

- Serwis i Utrzymanie - zapewnianie serwisu gwarancyjny i posprzedażowego,

- Badania i Rozwój – projektowanie i wdrażanie nowych konstrukcji wyrobów oraz systemów sterowania ruchem kolejowym.

Z.A. Kombud S.A. od lat wspiera radomski sport. Szczególną opieką otoczono klub sportowy z Zamłynia. Dzięki podpisanej umowie KOMBUD został sponsorem tytularnym.

Oprócz sportu kwalifikowanego KOMBUD wspiera również amatorskie formy rywalizacji sportowej. Organizuje amatorskie turnieje piłkarskie takie jak np.: Turniej o Puchar Prezesa, funduje nagrody oraz wspiera różne formy rekreacji.