Aktualności

2015.07.15

Nowy dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego

Prezydent Radosław Witkowski, po tym jak 13 lipca br. odwołał Andrzeja Pawluczyka, następnego dnia powołał  na stanowisko dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marka Pacynę. Jest on póki co pełniącym obowiązki.

- Będę kierował się dobrem pacjenta. Pacjent ma być oczkiem w głowie personelu – mówi Marek Pacyna. Jak stwierdza, aktualnie zapoznaje się szczegółowo z sytuacją finansową miejskiej lecznicy, chce dokładnie przyjrzeć się wszystkim wydatkom placówki. – Postawiono przede mną zadanie wyprowadzenia na prostą placówki, której krzywa idzie w dół – stwierdza dodając, że ma już pewne spostrzeżenia i przemyślenia oparte o bogate doświadczenie zawodowe.

Marek Pacyna jest z wykształcenia ekonomistą. W swojej ponad czterdziestoletniej karierze zawodowej piastował już funkcję dyrektora radomskiego  szpitala w latach 2001- 2003. Później, do 2006 roku,  był dyrektorem delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia w Radomiu. Przez trzy i pół roku, w latach 2011- 2014, sprawował funkcję dyrektora szpitala w Kozienicach. Pozostawił tę placówkę w stanie znacznie lepszym niż wtedy, gdy rozpoczynał w niej pracę, o czym świadczą sprawozdania finansowe. 

Szpital w Kozienicach jest porównywalnej wielkości z radomskim: dysponuje około 400 łóżkami dla pacjentów, szpital radomski – około 600. 

Źródło: radom24.pl