Aktualności

2016.07.20

Dwa tygodnie pełne wrażeń

Od 4 do 15 lipca dzieci z Pionek oraz okolic brały udział w zajęciach warsztatowych pod hasłem „Wczoraj i dziś”. W sumie w warsztatach uczestniczyło prawie pięćdziesięcioro dzieci w wieku szkolnym. Było mnóstwo atrakcji i zabawy!

Pierwszy tydzień minął pod hasłem tego co działo się dawniej. - Zaczęliśmy od wycinanki ludowej, potem robiliśmykwiaty z bibuły pod kierunkiem rękodzielniczki Wiesławy Kośli. Kolejne zajęciea dotyczyły ubioru oraz zwyczajów i muzyki ludowej. Na zakończenie pierwszego tygodnia odiwedziliśmy Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie dzieci również wziły udział w warsztatach i miały okazję zwiedzić obiekty zabytkowe. W drugim tygodniu skupilśmy się na tym co dzieje się dziś, współcześnie. Także zamiast wycinanki robiliśmy quiling, zamiat kwiatów z bibuły żywe kompozycje- tzw.ikebanę, porozawaliśmy co nieco o modzie i wykonywaliśmy kolczyki i korale, a także zaproponowaliśmy dziecią współczene karaoke i dyskotekę. Podsumowaniem tych zajęć była wizyta w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesniej „Elektrownia” – mówi Alicja Gryz-Wasil, główny specjalista ds. imprez.

Ponadto dzieci wzięły udział konkursie na pamiętnik warsztatowicza, te które najlpjniej i najpięknej opowiedziały w formiepamiętnika o tym co działo się podczas dwutygodniowych warsztatów otrzymały nagrody.

To nie koniec atrakcji wakacyjnych jakie Centrum Aktywności Lokalnej przygotowało dla dzieci. W  bieżącym tygodniu rozpoczną się odbywające sięraz w tygodniu warsztay z papieroplastyki, cykl warsztatownia oraz warzsztaty przyrodnicze zorganizowane wspólnie z Parkiem Krajobrazowym. A w sierpniu  CAL zapraszam dodatkowo  na „Hola espana”.

Przypominamy również, że w ramach Kina za Rogiem można skorzystać z opcji zamówienia bajki i wspólnie ją obejrzeć. - Terminem, który proponujemy jest każda środa do końca wakacji. Ale oczywiście może to być inny wybrany termin. Wszystko jest do ustalenia – zachęca do skorzystania Michał Grosiak, inspektor ds. kina i edukacji filmowej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cal.pionki.pl oraz na fun page'u instytucji na FB.