Aktualności

2016.06.26

Komitet Obrony Demokracji przeszedł ulicami Radomia

 

Komitet Obrony Demokracji – dla  uczczenia 40. rocznicy Radomskiego Czerwca '76 - zorganizował marsz pt. "Radom - Początek Wolności", poprowadzili go tuż przed oficjalnymi uroczystościami, które odbyły się  u zbiegu ulic;25 Czerwca i Żeromskiego i były transmitowane m.in.  przez Telewizje TRWAM: prezydent  poprzedniej kadencji Bronisław Komorowski i  Mateusz Kijowski - prezes Komitetu Obrony Demokracji.

- Dzisiaj, tak jak wielu radomian, wolę być z działaczami KOD-u, niż uczestniczyć w uroczystościach organizowanych przez polski rząd.  - powiedziała poseł Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz.

- W 1976 roku zaprotestowali zwykli ludzie, tacy jak Ci, którzy w tej chwili tworzą Komitet Obrony Demokracji. To ludzie, którym na sercu leży dobro naszego kraju, którzy nie godzą się na łamanie prawa i zakłamywanie historii – powiedziała  Ewa Zarychta z radomskiego KOD-u.

Marsz "Radom - Początek Wolności" wyruszył z Zakładów Metalowych "Łucznik, a jego docelowym  punktem była scena na Placu Konstytucji 3 Maja.

- Jesteśmy tu dziś po to, aby w sposób pokojowy uczcić pamięć bohaterów sprzed 40 lat. Jesteśmy w Radomiu, w mieście bohaterów, a nie w mieście warchołów, jak chciała tego poprzednia władza -  podkreśliła  Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskiej Nowoczesnej.

Źródło; radom24.pl