Aktualności

2016.06.14

Kozienice City Breakers

Trzecia edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Break Dance „Kozienice City Breakers” już za nami. W sobotę, 11 czerwca sceną w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim zawładnęli tancerze break dance z całej Polski oraz gwiazdy hip-hop’u i rapu. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała, zapowiedziana przez prowadzącego imprezę Rufina MC, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska, a następnie rozpoczęto zmagania na specjalnie przygotowanym parkiecie. 

Przybyli z całej Polski bboys i bgirls zmierzyli się w czterech kategoriach: Kids Battle 2vs2 do lat 11, Kids Battle 2vs2 w przedziale wiekowym 12-15 lat, Power Moves Contest i bitwy ekip 3vs3 (bez ograniczeń wiekowych). Turniej rozgrywany był w systemie pucharowym, a występy oceniali doświadczeni bboye z Polski: Hefo (Ready To Battle, Octagon) i Wezyr (Nasa) oraz Beetle (Zames Crew) z Kaliningradu. W sumie w kategorii Kids Battle zaprezentowało się 20 ekip, w tym także tancerze z Kozienic z grupy Kids in Action działającej w Kozienickim Domu Kultury pod okiem trenera break dance Michała Wójcika. 

I tak: I miejsce w kategorii Kids Battle do lat 11 zajął zespół Kids Team Young z Katowic w składzie Dawid Palus i Jakub Mol, natomiast w przedziale wiekowym 12-15 lat zespół Kids Team 3, również z Katowic: Filip Danek oraz Kamil Wojarski. W kategorii Power Moves Contest najlepszy okazał się Kamil Marczyk „bboy Mliko” z Radomska. Natomiast w czwartej, najważniejszej kategorii, czyli bitwach ekip 3vs3, w której do wygrania były atrakcyjne nagrody finansowe, zmierzyło się 16 ekip. Najlepszą ekipą w tej kategorii okazał się zespół Ważka Skillz (Rybnik/Łódź) w składzie: Marcin Kost, Tomasz Bogusiak oraz Martin Rosik. Największa wygrana - 2000 zł – powędrowała właśnie do nich. Puchary, dyplomy i nagrody zarówno finansowe, jak i rzeczowe wręczali laureatom dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim Jarosław Traczyk, sędziowie oraz współorganizator i instruktor break dance Michał Wójcik. 

Podczas turnieju dodatkowymi atrakcjami dla widzów były pokazy umiejętności sędziów, a oprawą muzyczną zajmowali się DJ FIM oraz Jarek Kulik. Po zakończeniu zmagań tanecznych na scenę wkroczyli muzycy. Przed publicznością zgromadzoną w amfiteatrze wystąpił kultowy zespół nurtu hip-hop Pokahontaz, a supportował go raper Parzel.

Organizatorami sobotniego wydarzenia byli: Gmina Kozienice oraz Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, natomiast partnerem było Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Głównym sponsorem III Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Break Dance „Kozienice City Breakers” była ENEA Wytwarzanie.

Wydarzeniem towarzyszącym całej imprezie był IX Ogólnopolski Zlot BMW serii 3 pod hasłem „BMW 3er FEST Kozienice 2016”.