Aktualności

2016.06.13

RADOMSKI CZERWIEC WOLNOŚCI `76

  

W 2016 roku mija 40. rocznica wydarzeń czerwcowych w Radomiu, Ursusie i Płocku.

Z tej okazji w Radomiu odbędzie się wyjątkowy multimedialny koncert telewizyjny, którego narracja opiera się ma występach muzycznych, podczas których zostaną wyświetlone specjalnie przygotowane wizualizacje, oraz prezentacji 5 materiałów filmowych o wydarzeniach radomskich. Widowisko będą prowadzili dziennikarze Telewizji Polskiej: MACIEJ ORŁOŚ oraz PAULINA CHYLEWSKA. 

Celem koncertu jest uczczenie tych wszystkich, którzy odważyli się wyjść na ulicę i przeciwstawić się działaniom władzy, które nie pozwalały normalnie żyć. Chcemy przypomnieć te wydarzenia, ten czas. Bo tak naprawę właśnie wydarzenia Czerwca `76 stały się prawdziwym początkiem działalności opozycji a w konsekwencji obalenia komunizmu i odzyskania wolności.

Tematem filmów – otwierającego i zamykającego - spinających w klamrę widowisko multimedialne jest pamięć o wydarzeniach sprzed 40 lat i to w jaki sposób pamięć o tych wydarzeniach wpływa na naszą teraźniejszość.

Pozostałe trzy filmy opowiadają o przyczynach protestu, przebiegu zajść i represjach jakie dotknęły uczestników.

Wizualizacje prezentowane podczas koncertu będą się odnosić do codziennego życia w połowie lat 70-tych. Przypomnimy charakterystyczną modę, fryzury, wygląd ulic, samochodów, oficjalnych uroczystości i rodzinnych zdjęć. Na tym tle, bardzo charakterystycznym dla swojego czasu i wyrazistym wizualnie, rozegrał się dramat uczestników protestu.

 

Koncert odbędzie 19 czerwca (niedziela) przed Prezydium Miasta, ul. Żeromskiego. Zapraszamy od godziny 19.00.

Wieczór rozpocznie koncert zespołu DŻEM.

O godzinie 20.30 rozpocznie się widowisko telewizyjne.

Cały koncert będzie transmitowany na żywo w Telewizji Polskiej Program 1.


Podczas koncertu wystąpią:

KRYSTYNA PROŃKO 

Jest absolwentką Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, w Katowicach. W swym dorobku ma niezaprzeczalne polskie hity - „Deszcz w Cisnej”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty”, „Złość”, „Poranne łzy” czy „Papierowe ptaki”. Z równą łatwością śpiewa pop jak i standardy jazzowe. Lubi mieszać gatunki muzyczne ze sobą bo jak mówi „nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. W październiku 2008 otrzymała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrny medal „GLORIA  ARTIS”. W grudniu 2012 został wydany pięciopłytowy album CD p.t. Osobista Kolekcja Komplet zawierający wybrane piosenki z 43 lat pracy artystycznej. Obecnie pracuje z pięcioosobowym zespołem muzyków lub w TRIO , często występuje
z recitalami w których towarzyszy jej Big Band.

Podczas koncertu z okazji 40-lecia Wydarzeń Radomskich wystąpi w dwóch utworach: „Psalm jadących do pracy” oraz „Obudź się kraju mój” .

Zdjęcie: fot. Anna Kopeć https://we.tl/ZKikAgU2Fj

 

Zespół DŻEM

Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”... To jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Twórczość grupy Dżem kształtuje gust coraz to młodszych słuchaczy, zafascynowanych nie tylko blues-rockową muzyką kapeli, wykonywaną na najwyższym światowym poziomie, ale też postacią nieżyjącego Ryszarda Riedla - ikony polskiego rocka. Obecnie wokalistą zespołu jest Maciej Balcar.

 

Podczas koncertu zespół zagra dwa utwory: „Sen o Wiktorii” i „Naiwne pytania”.

Zespół specjalnie dla Radomian zagra kilkudziesięciominutowy koncert przed widowiskiem telewizyjnym. Zapraszamy na godzinę 19.00.

Manager: Leszek Martinek, tel. 603 662 726 e-mail: martinek@dzem.com.pl

Zdjęcie: https://we.tl/o9wLJ1zKdh

 

KĘKĘ

Reprezentant Radomia narobił szumu albumem „Takie Rzeczy”, który ukazał się w 2013 roku, nakładem PROSTO Label. W świecie pełnym nijakich i skrojonych pod medialny szablon rapowych debiutantów mocno wyróżniał się i przykuwał uwagę. Po sukcesie pierwszej płyty, która uzyskała status złotej  i ponad dwunastu miesiącach w trasie, wrócił  z kolejnym albumem, który już po miesiącu okrył się złotem a 4 listopada 2015 platyną . „Nowe Rzeczy“ to opowieść o wychodzeniu z nałogu i uczeniu się na nowo, jak ogarnąć codzienność. KęKę nie poucza, choć mówi o sprawach ważnych swoim niezmiennie szorstkim, dosadnym i nieubarwionym frazesami językiem. Obecnie finalizuje prace nad trzecim solowym albumem, który ukaże się w połowie września 2016. 

Kękę zaśpiewa utwory: „Młody Polak” i „Szosa E-7”.

Manager: Marta Nizio tel. 606 712 361 e-mail: arais@wp.pl; marta.nizo@bashesh.com

Zdjęcie: fot. Oskar Żytkowski https://we.tl/lKZW74FPB9

 

Zespół ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY

Na scenie jest niezmiennie przez 37 lat. Formacja powstała w 1979 roku w Warszawie, założona przez Krzysztofa Jaryczewskiego i Wojciecha Łuczaj – Pogorzelskiego. W latach silnej cenzury utwory Oddziału Zamkniętego stanowiły silne wsparcie dla tych co walczyli 

o wolność w ciężkich czasach.

Do dzisiaj zespół, którego Wojciech Łuczaj – Pogorzelski nie opuścił przez te wszystkie lata ma niesłabnący szacunek, popularność oraz jeszcze większą rzeszę wiernych fanów w przedziale wszystkich grup wiekowych.

Do chwili obecnej sprzedano ponad milion licencjonowanych płyt i kaset.

 

 

W Radomiu z okazji 40-lecia Wydarzeń Radomskich zespół wystąpi w dwóch utworach z tamtych czasów „Ten Wasz Świat” oraz „ Ich Marzenia”.

Manager: Dobrosława Zych tel. 601 822 825 e-mail: manager@oddzialzamkniety.com

Zdjęcie: https://we.tl/mTQtqCAyed

 

KORTEZ

26-cio letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana Jazzboy Session EP, na którą złożyły się trzy piosenki: “Zostań”, “Joe” i “Co Myślisz?”. Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta “Bumerang”, która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i przyjętych płyt w ostatnich latach.

Kortez wystąpi z utworami: „Do Mamy” i „Zostań”.

Manager: Paweł Jóźwicki tel. 501 019 195  e-mail: jazzboy@vp.pl

Zdjęcie: fot. Hubert Grygielewicz: https://we.tl/tUYEKT3YK1

 

Zespół KOBRANOCKA

Początki grupy sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Zespół w swoim ponad 25-letnim czynnym istnieniu supportował takie gwiazdy jak Guns n Roses czy Scorpions. Wielokrotnie koncertował poza  granicami kraju między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech. W Polsce zespół zapraszany wielokrotnie na największe imprezy medialne jak choćby Woodstock, Sopot, Opole, Jarocin. Kobranocka często zaprasza gwiazdy do wspólnego nagrywania płyt: Kayah, Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, Martyna Jakubowicz czy Ewelina Flinta. Największymi Hitami zespołu są: Kocham Cię Jak Irlandię, I nikomu nie wolno się z tego śmiać, Hipisówka, List z pola Boju.

Zespół Kobranocka zagra dwa utwory: „Kocham Cię jak Irlandię” oraz „Nikomu nie wolno się z tego śmiać”.

Manager: Marcin Kurek tel. 664 984 295 e-mail: manager@kobranocka.pl

Zdjęcie: https://we.tl/yFCbvwiGCj

 

STANISŁAW SOYKA

Śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Ciągle się zmienia, dużo improwizuje, a mimo to jego kompozycje można poznać już po kilku pierwszych dźwiękach. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy.

 

 

Stanisław Soyka zaśpiewa utwór „Cud niepamięci” oraz „Dziwny jest ten świat”.

Manager: Ewa Żmijewska tel. 506 076 555 e-mail: ewa@soyka.pl;

Zdjęcie: fot. Andrzej Tyszko https://we.tl/t53LWIqI2M

 

Zespół KULT

Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 07 lipca 1982 roku w warszawskim klubie "Remont". Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów np. "Piosenka młodych wioślarzy", "Do Ani", "Krew Boga", "Polska", "Parada wspomnień", "Rząd oficjalny", "Baranek", "Kochaj mnie, a będę twoją", „Gdy nie ma dzieci” i inne. Zagrali ponad 3.000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym ale i komercyjnym.

Podczas koncertu w Radomiu zespół zaśpiewa utwory: „Hej czy nie wiecie” oraz „Po co nam wolność”.

Manager: Piotr Wieteska Tel. +48602295242 wieteska@kult.art.pl

Zdjęcie: fot. Rafał Nowakowski https://we.tl/SracrHUQSW

PRODUCENTEM koncertu jest firma FABRYKA spółka realizatorów telewizyjnych
i filmowych.

REŻYSEREM – Bolesław Pawica, wybitny reżyser, scenarzysta, producent. Jest reżyserem największych widowisk multimedialnych w Polsce. Reżyseruje między innymi koncerty sylwestrowe, koncerty festiwalowe, a także wydarzenia o charakterze państwowym z udziałem najważniejszych osób w Polsce i na świecie (np. obchody 4 Czerwca na Placu Zamkowym z udziałem Prezydenta Bronisława Komorowskiego i Prezydenta USA Baracka Obamy).

Zdjęcie: fot. Leszek Zych https://we.tl/OBuSVhwfLo

 

SCENOGRAFIA – Anna Mioduszewska

WIZUALIZACJE – Piotr Szabliński

REALIZATOR WIZJI – Tomasz Motyl

AUTOR I PRODUCENT MATERIAŁÓW FILMOWYCH – Jarosław Szoda

 

Joanna Winiarska

 

Koncert 19 czerwca w Radomiu będzie transmitowany 

w Telewizji Polskiej Program 1 !!