Aktualności

2016.02.21

Gmina Przyłęk: Odżywianie dla mózgu w PSP w Grabowie n/Wisłą

16 lutego br. w PSP w Grabowie n/Wisłą rozpoczęła się realizacja kampanii informacyjnej „Odżywianie dla mózgu.” Projekt cieszy się przychylnością Wójta Gminy Przyłęk Mariana Kusia i Radnego Rady Powiatu Zwoleńskiego Mirosława Madejskiego.

Dyrektor PSP Bożena Potucha jako pierwsza zaprosiła organizatorów projektu i Tygodnik radomski do swojej szkoły by stawić czoła problemom żywieniowym, z jakimi boryka się większość Polaków.

Wykład był dedykowany dla rodziców uczniów uczęszczających do PSP w Grabowie n/Wisłą, celem zastosowania treści wykładu w żywieniu dzieci i pracy z nimi. Podczas wykładu wiele się działo. Rodzice wysłuchali ciekawego wykładu na temat zdrowego odżywiania, roli magnezu, witaminy C czy kwasów Omega 3 na funkcjonowanie mózgu. Wykład poparty był filmami, między innymi wypowiedzią polskiego naukowca prof. Jerzego Oleszkiewicza, prezesa Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego, który prowadził badania nad mózgiem i jego funkcjonowaniem. Badania wykazały, że niedobory magnezu mają poważny wpływ na  wyniki dzieci w nauce. Poprzez prawidłowe żywienie bogate właśnie w magnez, witaminę C i kwasy Omega 3 poprawia się funkcjonowanie mózgu, a co za tym idzie uzyskiwanie przez dzieci lepszych ocen w szkole.

Rodzice uczestniczyli w różnego rodzaju ćwiczeniach relaksacyjnych czy z grupy kinezjologii edukacyjnej (gimnastyka mózgu usprawniająca pracę półkul mózgowych), np.: siedząc wyprostowanym na krześle, wybieramy 1 punkt, w który wpatrujemy się przez 3 minuty.

 

autor: Rita Kutkiewicz, fotorelacja: Grzegorz Chrząstek