Młodzi projektanci

W ramach cyklu "Prezentacja studentów Katedry Wzornictwa UTH Radom" przestawiamy:

  • studentkę drugiego roku II-ego stopnia Klaudię Kasińską:

KLAUDIA KASIŃSKA

Twórczyni kolekcji:

Kolekcja „Glam Geo” inspirowana stylem glamour oraz geometrią, która została wykorzystana w ubiorach w postaci nietypowych konstrukcji. Projekty wzbogacono aplikacjami w postaci opływowych form. Różnorodne materiały o niebanalnych fakturach nadają całości ponadczasowy efekt. Kolekcja składa się z dziecięciu looków, które można wzajemnie ze sobą łączyć, co pozwala na swob...odne stylizacje. Wszystko utrzymane w tonacji beżów i granatów, przełamanych fioletem oraz szarością.
Kolekcja ukazała się na wybiegu podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich 2015.

Kolekcja licencjacka „Patterned”. Temat: Wybrane elementy z architektury katalońskiego artysty Antoniego Gaudiego w nowoczesnej kolekcji ubiorów damskich. Zestaw ubrań inspirowanych architekturą katalońskiego artysty Antoniego Gaudiego. Jego nietypowe konstrukcje o opływowych formach, parabolicznych łukach w połączeniu z efektownymi mozaikami pozwoliły na stworzenie inspirujących projektów, w których widoczne są wyraźne zderzenia kolorowych wydruków oraz różnorodnych faktur. Odważne konstrukcje nadają całości nowoczesny wygląd. Elementy kolekcji można łączyć ze sobą w dowolny sposób, co pozwala na podkreślenie indywidualnego stylu.
Kolekcja otrzymała dyplom podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich 2014.

 

  • studentkę III-ego roku Dominikę Brdak 

DOMINIKA BRDAK

Co ją określa?
Wariacje, eksperymenty i poszukiwania nietuzinkowości - niebanalnych form, unikatowych struktur, geometrii, rytmu, plastyczności, swobody i prostoty...

 

 

 

 
  • Studenta Katedry Wzornictwa UTH Radom Przemka Zielińskiego.

PRZEMYSŁAW ZIELIŃSKI
Inspiruje go styl gotycki. 
Kolekcja „Sinful Goddes” na sezon wiosna/lato 2017 powstała pod wpływem inspiracji sztuką gotyku. Źródłem pracy projektowej była architektura oraz witraże. Cała kolekcja stanowi nowoczesne podjęcie twórczości artystów i budowniczych. Kolekcja staje się wielowątkowa. Na całość składa się mnóstwo pozostających w pamięci obrazów oraz historii. Staje się opowieścią o pewnej siebie i swojej pozycji „bogini”, która nie boi się ryzykować i zaskakiwać. „Sinful Goddess” to przede wszystkim indywidualność wyrażona przez awangardowy charakter.
Projekty, które wykonuje to połączenie minimalizmu, geometrii i koloru. Prace jakie tworzy to od początku do samego końca jego własna praca. Nie boi się ryzykować i realizować najskrytszych marzeń klientek.

 

  • Studentkę pierwszego roku II-ego stopnia Alicję Kobzę.
 
ALICJA KOBZA
Sztuka była zawsze obecna w jej życiu, estetyka w projektowaniu odgrywa dla niej dużą rolę. Minimalizm, estetyczność, wyrafinowanie, dokładność, dbałość o szczegóły i detale to znak rozpoznawczy jej twórczości. Jest osobą pragnącą zdobywać nowe doświadczenia, poszerzać swoje umiejętności w zakresie projektowania obuwia i ubioru oraz rozwijać swoje pasje jakimi są i zawsze będą sztuka, malarstwo, rysunek oraz moda i wszystkie aspekty z nią związane.
 
 
 
  • Studenta pierwszego roku II-ego stopnia Ireneusz Wąsika.
IRENEUSZ WĄSIK
Źródłem inspiracji jest dla Niego jest sztuka, kultura, a w szczególności muzyka... W swoich projektach skupia się na oryginalności, efektywności projektu i wykonaniu. Lubi niekonwencjonalne rozwiązania oraz materiały, uwielbia kontrast i skrajności.
...lubi tworzyć rysunki żurnalowe......


 

AGNIESZKA SZLAGA
Uzależniona od mody. Bogaty minimalizm to jej siła napędowa. Męska garderoba w kobiecym wydaniu to broń, która u niej zawsze wygrywa. Dla niej moda to pasja dająca ogromną satysfakcję oraz poszukiwanie wciąż to nowego wyrazu. Jej projektom towarzyszy zdobna surowość, która uwodzi swoim pięknem i szokuje pomysłem.


 

Źródło: facebook/ Wzornictwo UTH RADOM